
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.4 mm |
| Width | 9.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 4.7 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 2.8 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 126 dB |
| Operating Supply Current | 5.7 mA |
| Input Bias Current | 40 nA |
| Quiescent Current | 5.7 mA |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 5.7 mA |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 25 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4 V |
| Voltage Gain | 125.11 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 114 dB |
| Input Voltage Noise Density | 3.5 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Min Supply Voltage | 8 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
